Kulinářská, kulturní, lázeňská a lékařská turistika

Mauritius je stále se rozvíjející ostrov, který navštěvují klienti z celého světa za různými účely. Ostrov nabízí stále více druhů turistiky, které nejsou až tak známé. Na Mauritius můžete jen za kulturou, za kulinářským zážitkem, za lázeňskými službami, ale také ze zdravotních důvodů.

 

Kultura

Bohatá a různorodá kultura ostrova, pocházející z evropských, asijských a afrických kořenů, stojí za objevování. S domorodou populací jsou Mauricijci potomci přistěhovalců, což vysvětluje rasovou a náboženskou harmonii, která je základním kamenem mauricijské společnosti. Existuje celá řada způsobů, jak mohou návštěvníci prozkoumat a přijmout kulturu ostrova, od barevných trhů a živých festivalů po chrámy a svatyně. Nenechte si ujít mauricijský "sega" - oblíbený styl místní hudby a tance - který často pokračuje do brzkých ranních hodin nebo tradici Sundowner, kde místní obyvatelé v pátek večer večeří, a poté pijí a tančí v hospodách. Grand Bassin nebo také Ganga Talao je jedno z mála přírodních jezer na Mauritiu, které je třeba vidět. Jedná se o proslulé poutní místo pro místní hinduistické obyvatele, kteří věří, že je toto místo domovem pro mnoho hinduistických bohů. Největší hinduistický chrám Maheswarnath Mandir se však nachází v Triolet, největší vesnici ostrova.

V Port Louis stojí za návštěvu věznice, kde byli vězněni otroci a Aapravasi Ghat, která je zapsaná na seznamu světového dědictví UNESCO. Chcete-li nasát kouzlo minulosti, vydejte se do elegantních domovů bývalých cukrových baronů.

 

Gastronomie

Mauricijská kulinářská scéna nabízí vše od šéfkuchařů z michelinských restaurací po klasické místní pokrmy a pouliční občerstvení. Tisíce Mauricijců se vydávají na kulturní festivaly (např. na čínský festival), hlavně kvůli jídlu. Tradiční místní restaurace nabízejí závratnou škálu chutných typických mauricijských pokrmů, které odrážejí francouzské, indické, africké a čínské dědictví ostrovů. Vedle kari, briani a vindaye (ryba nebo maso naložené v kurkumě, zázvoru, chilli a hořčičných semínkách) určitě ochutnejte kreolský rougaille (ryba nebo maso v pikantní rajčatové omáčce s tymiánem a chilli) nebo dušené maso ve francouzském stylu. Jídlo se dobře doplňuje s místním pivním Phoenixem nebo zdravou citronádou se zázvorem, či domácí limonádou ochucené kokosem nebo chilli. Jemný salát z palmových srdíček je na Mauritiu nejproslulejší, tedy neváhejte jej vyzkoušet. 

Pouliční potravinová nabídka v Port Louis byla zařazená mezi první desítku měst světa nabízející nejlepší pouliční stravování. Ochutnejte všudypřítomné speciality - dholl puris (plněná placka), samosas (plněné taštičky zeleninou nebo masem), gateaux arouille (sladké smažené kuličky se zázvorem) a gateaux pimens (slané kuličky s chilli, cibulí, čočkou a koriandrem), jak na ulicích, tak v malých místních restauracích. Mezi obyvateli Mauritia je stravování velmi populární a za jídlem se vydávají i na výlety. 

 

Lázeňská turistika

Na Mauritiu je oceňován životní styl pro léčbu mysli, těla a duše nejnovějšími luxusními terapiemi. Vydejte se na cestu klidu a harmonie a oživte své smysly v jedněch z krásných ostrovních lázní. Používají se ty nejjemnější kosmetické výrobky a výrobky pro péči o tělo. Místní SPA centra vám zaručují, že budete hýčkáni od hlavy až po paty a čas se v tomto ráji klidu naprosto zastaví.

Se zvyšující se poptávkou zahraničních zákazníků se lázeňský trh stal extrémně konkurenceschopným, což vedlo k úžasné škále rozmazlovacích ošetření a k nejmodernějším zařízením pro zdraví a krásu. Největší jména v kosmetice, jako jsou Clarins, Givenchy, Guerlain, La Prairie a Shisheido, začaly spolupracovat s místními lázeňskými centry, což zákazníkům zaručuje ty nejlepší a nejluxusnější výrobky. Místní značka Seven Colors si získala uznání od zahraničních klientů a je první a jedinou mauricijskou značkou lázní a kosmetiky. Kombinace kultur nabízí mnoho různých terapií, od ayurvédských masáží, léčby inspirované oceánem až po africké a kreolské ošetření z místních květin, bylin a éterických olejů.

Některá Wellness centra, která těží z krásného prostředí a celoročních vysokých teplot, vytvořila vyhrazené venkovní ošetřovací oblasti v zahradách nebo soukromých altánech přímo na pláži. Pokud nezůstáváte v resortu, nezoufejte. Po celé zemi existuje spousta hotelových lázní a celá řada nezávislých zdravotnických a kosmetických center.

 

Lékařská turistika

Od kosmetické chirurgie po stomatologii až po transplantaci vlasů - to vše nabízí kliniky na ostrově. Díky vysoké úrovni služeb a cenám se Mauritius rychle stává cílem lékařské turistiky. Ostrov nabízí pro návštěvníky jedinečnou příležitost spojit zdravotní péči, wellness a volný čas do jediné cesty. Tento diskrétní cíl je ideálním místem k získání nejvyšší lékařské péče a času na zotavení v ráji.

Mauritius má rozsáhlou síť profesionálních soukromých klinik, z nichž každá nabízí mimořádně vysoký standard péče. Ať už hledáte kosmetickou chirurgii, stomatologii nebo rehabilitaci, či zotavení z alkoholismu nebo úzkosti, Mauritius má specializovaná centra po celém ostrově. Lékařská operace na Mauritiu je levnější než v mnoha částech světa. Speciální balíčky včetně letů, lékařských služeb a ubytování, lze uspořádat předem, což hostům umožňuje značné úspory nákladů.

Hloubka a kvalita vzdělání na lékařské fakultě se neustále vyvíjí a praktikující přinášejí své dovednosti a rozšířené znalosti do praxe lékařské turistiky. Veškerý zdravotnický personál zapojený do lékařské turistiky mluví minimálně dvěma jazyky, takže je zaručeno správné předání informací v angličtině.

Mauritius těží z některých z nejnovějších technologií v kosmetické chirurgii a stomatologickém vybavení. Privátní zdravotní centra a kliniky jsou podporovány také moderními lékařskými diagnostickými centry a laboratořemi.

 

 

 

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu