Turistické cíle na Mauritiu

Písečné pláže

Ostrov Mauritius se může chlubit nadpozemsky krásnými plážemi. Mezi nejvyhledávanější lokality, kde se tyto pláže nacházejí, patří Pointe d´Esny a Blue Bay u Mahébourgu. Okouzlí vás pohádkové prostředí, bílé zářící pláže a křišťálově čistá voda. Pro turisty jsou tyto lokality nejžádanější a nejvíce navštěvované právě díky přírodní kráse.

Národní park Black River Gorges

Tento turisticky významný národní park nabízí skvělé túry pro aktivnější jedince po zvlněných kopcích a zalesněných horách. Můžete zde spatřit více než 300 druhů rostlin mnoho druhů ptáků a úctyhodný počet netopýrů kaloňů. Ohrožené druhy holuba růžového či papouška alexandra je možné vypátrat ve vysokých stromech. Na okraji roklin národního parku se nachází soustava Tamarinských vodopádů, které je možno zdolávat také na kánoích.

Přírodní rezervace Ile aux Aigrettes

Přírodní rezervace je posledním místem na ostrově, kde máte možnost spatřit původní nezkrocenou přírodu, tak jak byla objevena 500 let zpátky osadníky. Tato rezervace se nachází na ostrůvku vzdáleném cca 800 m od pobřeží a navštívit ji můžete pouze s profesionálním průvodcem. Můžete zde vidět želvy obrovské v jejich přirozeném prostředí, divoké orchideje a 400 let staré ebenové stromy.

Horská vesnička Chamarel

Mezi další zajímavosti, které můžete navštívit na ostrově, patří horská vesnička Chamarel, která se nachází na západě ostrova v kopcích. Dýchne na vás venkovská atmosféra s proslulou gastronomickou scénou tables d´hótes, nedaleká rezervace s výběhem želv a pestrobarevné variace písku.

Plavání s delfíny

Každý den se můžete vydat na člunu do zátoky Tamarin Bay, kde se prohání hejna krásných delfínů. Pozorování těchto tvorů je nevšedním zážitkem. Pokud jste odvážnější, můžete s nimi i plavat a užít si tedy jejich blízkosti, terapeutické a vzdělávací zážitky v jejich teritoriu na otevřeném moři. Samozřejmostí jsou profesionální průvodci, kteří vám dají veškeré informace a pokyny, jak se k delfínům chovat v jejich přirozeném prostředí.

Cestovní kancelář
Palma Travel Touroperator a.s.
IČO: 24830968, DIČ: CZ24830968

+420 774 550 941
info@palma-travel.cz

Všechny kontakty

Menu